Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań to jedno z największych miast Polski, stolica województwa wielkopolskiego. Wielkomiejski styl połączony z dużą ilością parków, lasów i zbiorników wodnych, ale też historycznie znaczących budynków sprawiają, że Poznań jest atrakcyjny turystycznie.

Warto zobaczyć Poznań chociaż raz w życiu

Wycieczka do Poznania powinna być zorganizowana przynajmniej raz w życiu. Miasta w Polsce, które mają znaczenie historyczne warto pozwiedzać i poznać. Do Poznania prowadzi wiele dróg. Można dostać się pociągiem, samochodem, autobusem, pociągiem, a nawet samolotem.

Naturalne środowiska Poznania

Dla wielbicieli miejsc, w których natura rozkwita warto polecić Palmiarnię Poznańską, gdzie można poczuć się jak w egzotycznym, ciepłym lesie. Nie można zapomnieć również o ogrodzie botanicznym, w którym można odpocząć od zgiełku miasta i pooglądać ciekawe i różnorodne gatunki roślin i drzew. Wspaniałe miejsce na spacery rodzinne to Park Sołacki, w którym znajduje się staw, a także wiele zabytkowych obiektów.

Dla wielbicieli architektury i starych centrów miast

Jeśli lubimy Stare Miasta to nie możemy pominąć Rynku Poznańskiego z malowniczym Ratuszem Poznańskim. Kolorowe kamienice dobrze zachowane zdecydowanie cieszą oko każdego, kto choć trochę lubi pooglądać budynki o wartości historycznej. Jeśli lubimy zagłębić się w historię Polski to powinniśmy zobaczyć Ostrów Tumski. Jest to Katedra, która zachwyca swoim urokiem, zbudowana na ruinach. W podziemiach znajduje się misa, w której prawdopodobnie Mieszko I wziął chrzest. Zwiedzanie tej okolicy można zacząć od mostu Jordana z urokliwymi kłódkami zakochanych.

O każdej porze roku

Poznań jest miastem, do którego można wpaść o każdej porze roku, a także zwiedzać go dniem i nocą. Miasto wygląda tajemniczo i urokliwie również nocą. Palmiarnia Poznańska na przykład jest również piękna właśnie nocą.

Poprzedni artykułChorwacja, gdzie jechać?
Następny artykułCo warto zobaczyć w Krakowie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj