Co warto zobaczyć w Warszawie?

   Warszawa jest nie tylko stolicą i największym miastem Polski, ale bardzo ciekawym miastem. Co roku Warszawę odwiedza kilka milionów turystów, także z zagranicy. W kilka dni można zobaczyć najważniejsze zabytki i odwiedzić najpopularniejsze muzea. Jakie miejsca każdy turysta powinien koniecznie poznać?

Stare Miasto

Stare Miasto to jedno z najpiękniejszych i najbardziej reprezentatywnych miejsc w Warszawie. Jest też wyjątkowe z pewnego względu. Cały zabytkowy zespół miejskiej zabudowy został odbudowany po zniszczeniach wojennych. Hitlerowcy doszczętnie zniszczyli miasto po wybuchu Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 roku. W wieloletnim procesie odbudowy uczestniczył cały kraj. UNESCO nagrodziło pracę Polaków wpisując Stare Miasto na Listę Światowego Dziedzictwa. Obowiązkowe punkty w tym miejscu to Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta i Rynek z pięknymi kamienicami.

Muzea

Obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w stolicy w stolicy jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Placówka powstała w 2004 roku i mieści się przy ulicy Grzybowskiej. Z ekspozycji muzeum dowiedzieć się można o walce i codzienności Warszawiaków podczas największego w historii miasta powstania. W muzeum znajduje się około 30 tysięcy eksponatów, a w wystawach wykorzystano efekty multimedialne. Innym muzeum, które warto zobaczyć jest Muzeum Historii Żydów Polin, które upamiętnia historię Żydów w Polsce od ich przybycia około X wieku do współczesności. Budynek placówki otworzony został 19 kwietnia 2013 roku przy ulicy Anielewicza 6, w dniu obchodów 70-tej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Symbol miasta

Pałac kultury i nauki to dzisiaj najbardziej rozpoznawalna budowla w Warszawie. Upamiętnia też czasy komunizmu. Dzisiaj w PKiN jest bardzo dużo imprez kulturalnych i festiwali, a na 30 piętrze dostępny jest dla turystów taras widokowy w okresie letnim.

Gdzie można odpocząć?

Na chwile wytchnienia i odpoczynek warto wybrać się do Łazienek Królewskich. To słynny zespół pałacowo-ogrodowy, założony w XVIII wieku. Oprócz pięknej przyrody, uroczych alejek i rzeźb koniecznie trzeba zobaczyć Pałac na Wodzie, Starą Oranżerię i Pomnik Fryderyka Chopina przy którym co roku odbywają się koncerty.

Gdzie warto zabrać dzieci?

Centrum Nauki Kopernik to obecnie największe centrum nauki w Polsce do którego warto też wybrać się z dziećmi. Najważniejszą misją tego miejsca jest objaśnienie zwykłym ludziom wielu zjawisk przyrodniczych i zachęcanie do poznawania bliżej nauki. Centrum otworzone zostało 5 listopada 2010 roku.

Następny artykułCo warto zobaczyć w Gdyni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj