Gdzie na wakacje w Polsce?

Gdzie na wakacje w Polsce?

   Polacy bardzo lubią jeździć za granicę i poznawać obce kultury, a dokąd najczęściej wybiera się polski obywatel, który planuje wakacje w Polsce? Oczywiście nie trzeba znowu jechać w Tatry, albo nad Bałtyk. Polska ma wiele interesujących miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas kolejnego urlopu.

Jakie miasta warto zobaczyć?

   Lublin to idealne miejsce dla osób, które chcą poznać trochę kultury i przejść się po uroczych uliczkach Starego Miasta. Lublin od pewnego czasu stał się popularny wśród polskich i zagranicznych filmowców. Od kilku lat należy też do dziesięciu najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Lato do pora słynnych letnich festiwali. W lipcu ma tu miejsce Karnawał Sztukmistrzów, podczas którego można oglądać występy magików i akrobatów z wielu krajów, a w sierpniu niezwykle popularny jest Jarmark Jagielloński, kiedy to przybywają do miasta kupcy i artyści z całej Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Można kupić wówczas tradycyjne rękodzieła i lokalne wyroby.

   Innym miastem wartym poznania jest Zielona Góra, która znajduje się w zachodniej Polsce w województwie lubuskim. Dzięki temu, że w czasie II wojny światowej miasto nie uległo zniszczeniu możemy dzisiaj podziwiać tam wiele zabytków. Koniecznie trzeba wybrać się do Starego Miasta i zobaczyć przedwojenne wille, które znajdują się przy alei Niepodległości. Co roku przez tydzień w mieście odbywa się Winobranie, które należy do największych atrakcji Zielonej Góry. Podczas wydarzenia organizuje się wiele imprez, koncertów i jarmarków handlowych. Prezentowane są głównie lubuskie wina, które należą do najsłynniejszych produktów w tym regionie.

Północ Polski

   Jeśli chcemy wybrać się na północ Polski warto wziąć pod uwagę Kaszuby, które znane są z wyjątkowej kultury. Mieszkańcy tego regionu mówią własnym dialektem. Jest to również bardzo malownicze miejsce z piękną przyrodą i czystym powietrzem. W Kaszubach odnajdą się na pewno miłośnicy aktywnych sportów. Organizowane są tutaj licznej wycieczki rowerowe, jazdy konne, spływy kajakowe, a także rejsy statkami.

Południe Polski

   Znane polskie powiedzenie mówi „A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?”. Bieszczady nie należą do tak obleganych miejsc jak chociażby Tatry i dlatego będą idealne dla osób, które pragną ciszy, spokoju i odpoczynku na łonie natury. Dobrą bazą wypadową w tych górach są Ustrzyki Dolne. Znajdziemy tu wiele szlaków pieszych i tras rowerowych oraz cudowne zapierające dech w piersi widoki.

Poprzedni artykułCo warto zobaczyć w Krakowie?
Następny artykułCo zabrać na wakacje z dzieckiem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj