Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Zakopane to miasto znane każdemu Polakowi. Jest ono popularne o każdej porze roku, tutaj sezon się nie kończy. W lecie wędrówki po górach i odpoczynek w aurze gór i lasów, a w zimie sporty zimowe i grzane wino na stoku – to tylko niektóre przyjemności, które czekają turystów przybywających do Zakopanego. Jest to miasto, które oferuje atrakcje dla każdego, niezależnie od upodobań wypoczynkowych.

Zakopane dla początkujących wędrowników

W Zakopanem jest wiele szlaków przeznaczonych dla osób o różnym stopniu zaawansowania – dla początkujących i zaawansowanych miłośników gór. Dla mało doświadczonych ciekawą propozycją będzie wędrówka na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję. Można zaparkować na Wierch Porońcu i przejść godzinę z hakiem, aby dość do polany i jeszcze kawałek do drugiego celu. Trasa nie jest trudna, trzeba tylko pamiętać o ostrożności i zdrowym rozsądku.

Zakopane dla doświadczonych miłośników gór

Dla zaawansowanych poleca się wejście na Giewont, które jest bardzo atrakcyjne i nie tak trudne, a dla bardziej zaawansowanych oczywiście Gerlach czy Rysy, które zarezerwowane są dla przygotowanych na wszystko miłośników gór, którzy już w swoim życiu trochę pochodzili po górach.

Zakopane dla szukających relaksu wodnego

W Zakopanem nie można zapomnieć o licznych termach. Polecane miejsca to Termy na Polanie Szymaszkowej z wodą z okolicznego odwiertu geotermalnego. Inne baseny termalne znajdują się w Szaflarach, gdzie temperatura wody waha się między 30 a 38 stopni. Termy Bukowina to aż 12 basenów z wodą termalną, a termy w Białce charakteryzują się dużą powierzchnią basenów zewnętrznych i atrakcjami dla dzieci. Można również skoczyć do pobliskiej Słowacji i odkryć park wodny Meander z gorącą wodą, która ma również właściwości lecznicze, ale też wpływa korzystnie na psychikę dzięki dużej zawartości litu.

Poprzedni artykułCo warto zobaczyć w Toruniu?
Następny artykułGdzie na ferie zimowe w Polsce?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj