Wysyłasz regularne paczki zagraniczne? Oto, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę

Rozwój e commerce, upowszechnienie emigracji, coraz łatwiejszy handel między państwami – wszystko to powoduje, że przesyłki zagraniczne nabrały szczególnego znaczenia. Bardzo duży wpływ na to ma dynamiczny rozwój internetu. Na co należy zwrócić dużą uwagę planując nadanie przesyłki zagranicznej?

Paczka międzynarodowa może być dostarczona do odbiorcy dwiema podstawowymi drogami. Pierwszą są narodowi przewoźnicy, czyli przedsiębiorstwa związane z poszczególnymi państwami. Drugą opcją są firmy kurierskie, które – dzięki bardzo dobrej jakości usług – zyskują na szczególnej popularności. Sprzyja temu również duża rozpiętość marek, jakie do dyspozycji ma ktoś, kto chce wysłać paczkę za granicę. W dużej mierze rynek ten opanowany jest przez pięć wiodących podmiotów. Są nimi UPS, GLS, DPD, Fedex, DPD – zamów kuriera jednej z tych marek, jeśli kładziesz szczególny nacisk na szybkość i pewność obsługi zamówienia. O ile jeszcze do niedawna zlecenie im wysyłki zagranicznej wiązało się często z dużym kosztem, dziś ceny międzynarodowych paczek mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć. I jest tak niezależnie od wybranej ostatecznie marki.

Tu pojawia się inna kwestia, którą wziąć trzeba koniecznie pod uwagę zastanawiając się, jak wysłać przesyłkę do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych lub innego państwa świata. Ważne jest to, czy zlecenie na usługę kurierską odbywać się będzie bezpośrednio w serwisie jednej z nich czy poprzez platformę porównującą koszty ich usług.

Serwis internetowy nie dla wszystkich

Wysyłając paczkę zagraniczną trzeba pamiętać o tym, że firmy kurierskie czasami nie udostępniają takiego rozwiązania dla klientów indywidualnych. Kluczowe są dla nich zlecenia biznesowe, na które kładą większy nacisk. W efekcie międzynarodowe paczki indywidualne bywają dużo droższe niż masowe zamówienia dla większych klientów.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji są platformy usług kurierskich umożliwiające wysłanie przesyłek zagranicznych. Jak działają tego typu witryny? Patrząc na popularny serwisy www.kurjerzy.pl zauważyć można, że w bardzo czytelny sposób pokazana jest lista dostępnych ofert. System samoczynnie – na podstawie gabarytów paczki oraz miejsca, w które ma dotrzeć przesyłka – wycenia koszt na bazie danych otrzymanych od firm kurierskich. W ten sposób użytkownik może porównać warunki oraz wybrać tę markę, która mu odpowiada ze względu na cenę lub wcześniejsze realizacje.

Warto również zwrócić uwagę na łatwość takiej procedury. Wysłanie paczki międzynarodowej nie wiąże się na przykład z podpisywaniem umów czy innymi formalnościami. Klient musi jedynie wypełnić odpowiednie dokumenty online oraz opłacić zlecenie przez internet.

Ile czasu trwa dostarczenie przesyłki zagranicznej?

Czas doręczenia paczki międzynarodowej ściśle uzależniony jest oczywiście od miejsca jej doręczenia. O ile w przypadku krajów europejskich oraz miejsc regularnie odwiedzanych przez przedstawicieli firm kurierskich można liczyć na szybką realizację zlecenia, lokalizacje oddalone i stosunkowo oryginalne wiążą się z dłuższym czasem oczekiwania.

Inną kwestią jest sposób doręczenia paczki. Wysyłane poprzez linie lotnicze mogą dotrzeć do adresata nawet w ciągu zaledwie jednego dnia. Diametralnie inaczej jest w przypadku transportu drogowego. Nawet na relatywnie niezbyt odległej trasie doręczenie przesyłki może zabrać nawet około pięciu dni.

Poprzedni artykułDlaczego hotel SPA z basenem nad morzem to idealny pomysł na udany wypoczynek?
Następny artykułChcesz zwiedzić Poznań? Dobrze zaplanuj wyjazd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj