Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław jest miastem niezwykle urokliwym. Przyciąga zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów. To miasto pełne atrakcji i zabytkowych budowli. Idealnie pasuje na weekendowe wypady ze znajomymi lub rodzinne wycieczki. Nie bez powodu nazywa się je Wroclove, ponieważ można się w nim zakochać od pierwszego wejrzenia. Co powoduje, że Wrocław jest tak atrakcyjny pod kątem turystycznym?

Rynek we Wrocławiu

Rynek to obowiązkowy punkt każdego wypadu, którego celem jest zwiedzanie miasta. Wrocławska starówka mieści się w absolutnym Top 3 pod względem wielkości placu targowego w Polsce. Ten duży obszar otaczają kolorowe kamienice, nadające Rynkowi charakteru i unikatowości. W centrum Starego Miasta stoi późnogotycka budowla, którą jest Ratusz. W budynku Starego Ratusza mieści się aktualnie Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Panorama Racławicka

Sztuką byłoby opuścić Wrocław, chcąc poznać jego największe atrakcje, pomijając Panoramę Racławicką. To dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka z końcówki lat 90-tych XIX w. Upamiętnia zwycięską bitwę wojsk polskich pod Racławicami. Każdy amator sztuki i historii powinien obrać za cel wizyty oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, jakim jest właśnie Panorama Racławicka. Co ciekawe, kupując bilet do tego oddziału, mamy możliwość zwiedzenia pozostałych oddziałów Muzeum Narodowego bez dodatkowych opłat przez 3 miesiące od dnia wizyty.

ZOO

Miejscem odpowiednim dla tych małych i dużych jest wrocławskie ZOO. Na zwiedzanie ogrodu zoologicznego należy poświęcić cały dzień, a i tak nie jest możliwe zobaczenie wszystkiego. Obszar ZOO wynosi bowiem, aż 33 hektary! Na tym terenie żyje ponad 10 tys. zwierząt z ponad 1100 gatunków. Na szczególną uwagę zasługuje Afrykarium, będące największą atrakcją ZOO. Jest to oceanarium unikalne na skalę światową, ponieważ przedstawia  gatunki żyjące tylko na Czarnym Lądzie. Warto, więc rozważyć wyjazd do Wrocławia jedynie w celu pospacerowania po ogrodzie zoologicznym. Nikt nie powinien wyjść stąd zawiedziony.

Poprzedni artykułCo warto zobaczyć w Gdyni?
Następny artykułCo warto zobaczyć w Toruniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj