Co warto zobaczyć w Toruniu?

Jest pewne miasto nad Wisłą, którego historia sięga średniowiecza. Miasto, które od stuleci jest regionalnym centrum kultury, nauki i turystyki a jego najstarsza część została wpisana na listę UNESCO. Znajdziemy tam zamek, słynny rynek oraz wiele innych atrakcji. Taki opis przywodzi na myśl tylko jedno miasto, lecz tym razem nie o Krakowie mowa. Zobaczmy co ma nam do zaoferowania Toruń.

Naucz się czegoś nowego

Każdy słyszał o słynnych piernikach, wiele osób je próbowało, ale ile z nich go upiekło? Na ulicy Rabiańskiej można spróbować swoich sił w robieniu tradycyjnych wypieków. W Żywym Muzeum Piernika nie tylko uczymy się historii i ciekawostek o słynnych ciastkach, ale też sami uczestniczymy w procesie ich tworzenia, który pozostał niezmieniony od setek lat. Jest to wyjątkowa atrakcja, która zapewni mnóstwo zabawy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Spaceruj śladem Kopernika

Toruń może nie być największym miastem, ale nie brak w nim zabytków, muzeów i pomników. Przez jego niewielki rozmiar najlepszym sposobem, by zobaczyć je wszystkie jest chodzenie po Starym Mieście. Warto odwiedzić czarujący rynek Staromiejski, zobaczyć Krzywą Wieżę, przejść się gwarną ulicą Szeroką w stronę ruin zamku i odwiedzić dom Mikołaja Kopernika. Dobrze też zboczyć z utartych ścieżek i poszukać ciekawych miejsc poza szlakiem, lub po prostu zatrzymać się na kawę by docenić klimat starego Torunia.

Toruń od drugiej strony

Choć lewobrzeżna część miasta nie jest tak zabudowana, to warto tam pojechać po zwiedzaniu dla prawdziwej wisienki na pierniku – platformy widokowej. Niektórzy twierdzą, że jeżeli się tu nie było, to nie było się w Toruniu. Trzeba przyznać, że widok niezależnie od pory dnia zapiera dech w piersiach. Za dnia słońce podkreśla czerwień cegieł, za to nocą ciemność dodaje miastu tajemniczości.

Poprzedni artykułCo warto zobaczyć we Wrocławiu?
Następny artykułCo warto zobaczyć w Zakopanem?

1 KOMENTARZ

  1. Oj tak, Toruń słynie z pierników, więc obowiązkowo trzeba odwiedzić to Muzeum i zjeść najlepszych ciastek świata 🙂 Atrakcja dla małych i dużych gwarantowana! Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj