Czas na zaplanowanie letniego urlopu!

Kryzys spowodowany sytuacją epidemiologiczną sprawił, że wiele planów wyjazdowych musiało zostać przełożonych na później. To naturalne, że zamknięci w domach coraz częściej wybiegamy myślą do lata i do wakacyjnych urlopów. Właśnie teraz nadszedł idealny czas, aby pomyśleć o tym, co czeka nas za kilka miesięcy.

Zaplanuj podróż z głową

Każdy wyjazd to inne wyzwania. Zupełnie inaczej wygląda planowanie wypadu survivalowego, a inaczej pobytu w hotelu z opcją all inclusive. Jednak bez względu na to, jaką formę wypoczynku wybierzemy – nie można zapominać o ubezpieczeniu turystycznym. Jest to podstawowy etap przygotowania. Na wyjazdach zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje losowe, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Wypadek może się zdarzyć nie tylko podczas uprawiania sportu, ale w zwykłej sytuacji w hotelu, na lotnisku, na ulicy czy na plaży.

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego go potrzebujesz?

Polisa ubezpieczeniowa to twoje zabezpieczenie w sytuacji, gdy:

  • Ty lub członek twojej rodziny zachorujecie podczas wyjazdu. Nawet jeśli nie doskwierają ci żadne problemy natury zdrowotnej – mogą się pojawić chociażby po długim opalaniu, po zjedzeniu czegoś nieświeżego czy na skutek zmiany ciśnienia.
  • Podczas urlopu dojdzie do nieprzewidzianego wypadku. Kontuzje, urazy czy skaleczenia bardzo często pojawiają się właśnie na wyjazdach. Odszkodowanie będzie wówczas bardzo potrzebne, by pokryć koszty pomocy medycznej.
  • Jeśli dojdzie do kradzieży lub zaginięcia bagażu. Takie sytuacje są niestety bardzo powszechne – nawet przy zachowaniu najwyższej ostrożności. W razie choroby lub wypadku, gdy Twój stan zdrowia nie pozwoli na prowadzenie pojazdu – ubezpieczyciel może zapewnić zastępczego kierowcę.
  • W innych sytuacjach, takich jak: utrata dokumentów, zniszczenie lub kradzież bagażu czy szkody materialne na mieniu wyrządzone przez dziecko.

Jaką polisę ubezpieczeniową wybrać?

Odpowiednia polisa ubezpieczeniowa daje Ci poczucie bezpieczeństwa i zabezpiecza przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia, kwotę odszkodowania i dodatkowe udogodnienia od ubezpieczyciela, np. możliwość rozszerzenia pakietu czy stały dostęp do infolinii. Bardzo korzystną ofertę w kontekście wakacyjnych wyjazdów posiada SIGNAL IDUNA. Pakiet Ubezpieczenie „Bezpieczne podróże” w zakresie zawiera obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, następstwa nieszczęśliwych wypadków, pomocy i ochrony prawnej. Oczywiście można go rozszerzyć w zależności od swoich potrzeb o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego oraz odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo ubezpieczeni otrzymują wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach, np. gdy zgubią dokumenty mogą zadzwonić do Centrali Alarmowej i szybko dowiedzieć się, jakie kroki podjąć. Takie rozwiązania sprawiają, że podczas urlopu możemy czuć się bezpiecznie i zachować spokój nawet w bardzo trudnych i stresujących sytuacjach

Poprzedni artykułWiosna największą atrakcją Japonii?
Następny artykułWyjazdy incentive – moda czy konieczność?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj