Wiosna największą atrakcją Japonii?

Czy wiesz, co wiosną przyciąga turystów do Japonii z większą mocą niż świątynie, Tokio, Kioto czy inne słynne atrakcje z listy UNESCO? Widok podczas hanami (dosł. tłum. „oglądanie kwiatów”) pozostanie we wspomnieniach na zawsze!

Podobno zobaczyć krainę – całą w odcieniach różu i bieli, obfitą w urocze kwiaty na drzewach – to zobaczyć prawdziwe piękno. Japonia podczas święta hanami, czyli kwitnienia wiśni, wygląda tak pięknie, że każdego roku mieszkańcy celebrują ten czas wspólnie, spędzając go w parkach i ogrodach. Warto podziwiać to niezwykłe zjawisko niczym z baśni – trudno się nim nasycić!

Ważne święto dla Japończyków

Wiosna to czas wyjątkowy nie tylko dla miłośników atrakcji przyrodniczych. Japonia pod delikatnym różowym puchem wygląda wyjątkowo atrakcyjnie – to właśnie w czasie kwitnienia wiśni większość turystów planuje tu pobyt. Widok i zapach oszałamia, a sami Japończycy celebrują ten czas wspólnie w romantycznej scenerii.

Kiedy kwitną wiśnie?

Najczęściej wstępne prognozy dotyczące terminu rozkwitania wiśni powstają już w pierwszej połowie stycznia, ale na dokładny czas wpływa wiele różnych czynników. Początek kwitnienia to dla Japończyków bardzo ważne święto. Kiedy ma ono miejsce? Wiele zależy od konkretnego miejsca – w Tokio i Kioto jest to koniec marca i początek kwietnia, a w Sapporo maj.

Właściwie szczególny czas dla mieszkańców zaczyna się już w lutym, gdyż wtedy zakwita śliwa. W Japonii od lutego aż do końca maja – zależnie od konkretnego regionu – trwają wiosenne biesiady na świeżym powietrzu. Kwiaty wiśni kwitną w różnym okresie w różnych miejscach, w dodatku są bardzo wrażliwe na zmiany pogody. W piknikach i spotkaniach w parkach czy ogrodach udział biorą również turyści, skuszeni możliwością spacerowania i podziwiania subtelnego biało-różowego pejzażu.

Gdzie podziwiać ten wyjątkowy spektakl?

Bajeczne zjawisko przyrodnicze warto zobaczyć m.in. w Parku Shinjuku Gyoen, w pobliżu zamku Himeji, Parku Ueno w Tokio lub Parku Maruyama w Kioto. W pobliżu Pałacu Cesarskiego znajduje się promenada Chidorigafuchi z kilkuset drzewami. Można wybrać się na przyjemny spacer, a także rejs łódką. To również świetna okazja, by lepiej poznać Japonię i zrozumieć fenomen miłości Japończyków do przyrody.

Poza tym samo Himeji również jest wielką atrakcją – trzeba ujrzeć słynny zamek Himeji-jo, nazywany Białą Czaplą. W trakcie święta kwitnącej wiśni zamek można oglądać na tle różowych subtelnych płatków – prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Kwiaty kwitną krótko, zgodnie z zasadą, że wszystko, co piękne, jest tak ulotne…

Poprzedni artykułStudia turystyka i rekreacja, czyli przyjemne z pożytecznym
Następny artykułCzas na zaplanowanie letniego urlopu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj