Niezwykła dolina w Karkonoszach

Miejsce skrywające historię z Noblem w tle. Inspiruje od XIX wieku. Niegdyś dające natchnienie wybitnym artystom, dziś stojące otworem przed turystami.

Jest taka dolina w Szklarskiej Porębie, w której sto lat temu zakochała się lokalna inteligencja, artyści i uczeni. Na początku XX wieku bracia Gerhart i Carl Hauptmannowie zachwycili się malowniczo położoną dolinką w uroczym zakątku Karkonoszy, która stanowiła dla nich inspirację i zapewniała niesamowite widoki będące natchnieniem. Natchnieniem, które przyniosło Gerhartowi literacką Nagrodę Nobla. Sto lat później tym samym kawałkiem ziemi zachwycili się inni bracia, którzy postanowili przywrócić jej dawną świetność. Tak powstała Norweska Dolina.

U wrót Karkonoszy

Nie dziwi fakt, że wspomniana dolina od ponad wieku niezmiennie zachwyca i inspiruje. Położona nieco na uboczu, z dala od tłumów, zgiełku i szybkiego tempa życia. Przecięta potokiem, który koi swym szumem i zapewnia ochłodę w upalne dni. Pośród lasu pamiętającego jeszcze inne czasy. W cieniu majestatycznych Karkonoszy, które zachwycają swym pięknem o każdej porze roku. Miejsce to łączy w sobie historię i tradycję. Kiedyś wspomniana dolina zwana była Doliną Siedmiu Domów. To właśnie w siedmiu wyjątkowych budowlach zamieszkiwali artyści i uczeni, którzy tworzyli na przełomie XIX i XX wieku swego rodzaju kolonię. Po wielu latach na tym samym gruncie wzniesiono nie siedem, a dziewięć wyjątkowych willi, które dziś tworzą luksusowy resort w Szklarskiej Porębie. Norweska Dolina (https://www.norweskadolinaresort.pl/) czerpie z historii i tradycji miejsca, podkreślając dumę i wagę minionych chwil. Dziś w resorcie znajdziemy luksusowe apartamenty na wynajem, które stanowią doskonałe miejsce na wypoczynek w Karkonoszach pozwalający na wielopoziomową regenerację.

Moc atrakcji

Nie ma takiego drugiego miejsca jak Norweska Dolina – nie tylko w Karkonoszach, ale i w Polsce. Resort posiada bogatą ofertę aktywności i możliwości spędzania czasu dla swoich gości, nawet jeśli warunki atmosferyczne nie sprzyjają. Na miejscu znajduje się Spa i basen, które pozwolą na relaks po długich, górskich wędrówkach i ukoją obolałe mięśnie lub zapewnią rozrywkę w deszczowy dzień. W niedalekiej odległości od resortu znajdują się szlaki turystyczne (piesze, rowerowe, konne) Karkonoszy oraz trasy narciarskie będące idealną opcją dla wszystkich fanów białego szaleństwa. W Szklarskiej Porębie znajdziemy bowiem stoki narciarskie, ale również malownicze trasy (jedne z najdłuższych w Europie!) do narciarstwa biegowego. Dla zainteresowanych resort organizuje zagraniczne wycieczki wyjazdowe, m.in. do Pragi, Drezna czy Safari ZOO. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://www.norweskadolinaresort.pl/atrakcje/blog/wycieczki-zorganizowane-z-norweskiej-doliny-z-biurem-podrozy-fun-club. Resort jest przyjazny rodzinie i posiada szereg udogodnień dla małych i nieco większych dzieci. Na jego terenie znajdują się plac zabaw, bawialnia i wypożyczalnia sprzętu, a obsługa na prośbę gości dostarcza do apartamentu łóżeczko, zaślepki do kontaktów czy barierki zabezpieczające na schody. W restauracji na najmłodszych czeka specjalne menu, w którym znajdziemy m.in. gofry z ponad 10 rodzajami dodatków! Warto również wspomnieć, że zarówno wspomniany resort, jak i apartamenty w Szklarskiej Porębie, są przyjazne zwierzętom. Wypoczynek z psami, kotami lub innymi milusińskimi nie jest problemem.

Poprzedni artykułNa co zwrócić uwagę decydując się na zakup żaglu do jachtu?
Następny artykułOjcowski Park Narodowy – gdzie warto zajrzeć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj