Jak mogą wyglądać wakacje dla osób niepełnosprawnych?

Twoje wakacje mogą być aktywne, nawet wtedy, gdy poruszasz się na wózku inwalidzkim. Nie musisz już rezygnować z odkrywania fascynujących miejsc tylko dlatego, że nie zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W zwiedzaniu nie przeszkodzą Ci nawet wielometrowe schody, jeśli tylko oprócz walizek spakujesz do bagażnika samochodu praktyczny schodołaz.

Mobilny transporter – towarzysz udanych wakacji

Wyobraź sobie, że podczas urlopu możesz swobodnie zwiedzać wszystkie miejsca, które zawsze chciałeś zobaczyć. Olśniewające zabytki, muzea i kultowe restauracje stoją dla Ciebie otworem nawet wtedy, gdy nie ma w nich windy dla niepełnosprawnych.

A gdy już je odwiedzisz, nadal będziesz mógł cieszyć się letnią aurą. W jaki sposób? Na przykład spędzając weekendy w domku letniskowym, którego dotąd unikałeś z powodu uciążliwych schodów. Albo odwiedzając dawno niewidzianych przyjaciół – nawet tych, którzy mieszkają w blokach bez windy.

Dostęp do budynków nieprzystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych może być w zasięgu Twoich rąk, jeśli zaopatrzysz się w mobilny transporter, czyli schodołaz.

Jak korzystać ze schodołazu?

Mobilny transporter nie wymaga montażu, dlatego możesz z niego korzystać zarówno podczas wakacyjnego wyjazdu, jak i na co dzień. Urządzenie to pozwoli Ci pokonywać nawet bardzo wąskie i strome schody bez konieczności schodzenia z wózka inwalidzkiego. Zasilany akumulatorowo schodołaz wymaga obecności opiekuna, który kieruje transporterem. Operatorem urządzenia może być bliska Ci osoba, która przejdzie proste szkolenie z obsługi schodołazu.

W naszej ofercie znajdziesz 2 rodzaje schodołazówgąsienicowe i kroczące. Zobacz na filmiku, jak działa pierwszy z nich.

Zlikwiduj bariery w domu i na wakacjach

Każdy schodołaz można łatwo rozłożyć na części, które zmieszczą się w bagażniku samochodu osobowego lub w Twoim mieszkaniu. Dzięki temu mobilny transporter zyskuje wszechstronne zastosowanie. Możesz z niego korzystać podczas wyjazdu, ale także w swoim miejscu zamieszkania. W przeciwieństwie do windy dla osób niepełnosprawnych, korzystanie ze schodołazu nie wymaga uzyskania zgody od właściciela lub zarządcy budynku. W niektórych przypadkach użycie mobilnego transportera może więc być jedyną szansą na pokonanie schodów przez osobę na wózku inwalidzkim.

Zobacz, jaki jest mechanizm działania schodołazu kroczącego.

Ile kosztuje schodołaz?

Mobilne transportery pozwalają na likwidację barier architektonicznych niskim kosztem. Ponadto, jako osoba niepełnosprawna, możesz uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup schodołazu, które zmniejszy Twoje wydatki nawet o 95%. Innym sposobem na obniżenie kosztów likwidacji barier jest wybór używanego schodołazu, który możesz kupić już za 5 000 zł. Dla porównania cena nowego transportera gąsienicowego marki Liftkar wynosi 15 000 zł.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, możesz sprawdzić, który schodołaz będzie lepiej odpowiadał na Twoje potrzeby – gąsienicowy czy kroczący. Aby to zrobić, skorzystaj z naszej wypożyczalni mobilnych transporterów i wynajmij wybrane urządzenie na wakacje lub na dłuższy czas.

Chciałbyś zrealizować marzenia o podróżowaniu i odwiedzeniu niedostępnych dotąd miejsc? Dowiedz się, jak to zrobić, czytając artykuły o mobilnych transporterach na stronie: www.uzywane-schodolazy.pl.

Porozmawiaj z naszym ekspertem o tym, jak w praktyce wygląda obsługa schodołazu i jak uzyskać dofinansowanie z PFRON. Już dziś skontaktuj się z firmą Windy Schodowe!

Zadzwoń: +48 606 248 022,

+48 697 834 920 i +48 606 686 002

lub wyślij e-mail na adres: info@windy-schodowe.pl.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Poprzedni artykułSzkółka narciarska dla dzieci
Następny artykułDlaczego hotel SPA z basenem nad morzem to idealny pomysł na udany wypoczynek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj