Gdzie na ferie zimowe w Polsce?

Ferie zimowe to upragniony przez młodszych i długo wyczekiwany przez starszych czas odpoczynku. Po ciężkiej nauce i pracy chcemy odpocząć oraz „naładować akumulatory”, by mieć energię aż do przerwy wakacyjnej lub kolejnego urlopu.

Czym kierować się przy wyborze idealnego dla siebie miejsca?
Najpierw warto zastanowić się co nas interesuje i jakie aktywności lubimy podejmować. Bardzo znaczący jest też fakt czy wolimy miejsca kameralne i spokojne, z wręcz domową atmosferą, czy może wypełnione żądnymi przygód turystami, zatłoczone i głośne. Nie należy zapominać o kwocie, którą dysponujemy. Niektóre atrakcje mogą znacząco przekraczać nasz budżet, a jeśli na miejscu okazałoby się, że wyjazd jest za drogi musielibyśmy rezygnować z pewnych aktywności lub skracać urlop. Kolejną wytyczną jest czas, który chcemy poświęcić na ferie. W zależności czy będzie to weekendowy wypad, czy odpoczynek trwający całe dwa tygodnie, zainteresują nas inne oferty.
Odpowiedzi na te pytania pomogą nam wstępnie określić nasze preferencje i będziemy mogli wybrać coś dla siebie.

Gdzie w Polsce warto spędzić ferie?
Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc są Tatry. Turyści odwiedzają zimą Zakopane, m.in. ze względu na piękne widoki oraz możliwość jazdy na nartach. Znane i doceniane są również Góry Izerskie, Bieszczady, Góry Świętokrzyskie. Osoby nie przepadające za tłumami mogą wybrać Morze Bałtyckie. Przy bardzo niskich temperaturach woda w morzu zamarza tworząc niesamowity widok. W niektórych miastach np. w Mielnie kąpieli w Bałtyku zażywają morsy. Zima jest dobrą porą roku na spotkanie żubrów i jeleni w Puszczy Białowieskiej, natomiast Giżycko oraz Mikołajki oferują żeglarstwo lodowe.

Czy oprócz tych miejsc są jeszcze inne warte uwagi?
Interesującym wyborem dla osób lubiących bierny wypoczynek w gorącej wodzie są termy, np. w Bukowinie Tatrzańskiej. W wielu Polskich miastach znajdują się aquaparki, w których można się zrelaksować, korzystając m.in. z różnego rodzaju basenów, jacuzzi czy sauny.

Poprzedni artykułCo warto zobaczyć w Zakopanem?
Następny artykułChorwacja, gdzie jechać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj