Wyjazd dla seniorów – ciekawe kierunki

Mimo tego, że zima w pełni można spokojnie planować wiosenne wyjazdy i weekendowe wycieczki. Beskidy, tatry a może Bieszczady? Oto ciekawe kierunki na wyjazd dla seniorów. Sprawdź gdzie warto jechać.

Kierunek – Polska

Miejsc, które warto odwiedzić w Polsce jest mnóstwo. Od morza aż po Tatry w każdym zakątku kraju znajdziemy coś co warto zobaczyć. Na Podhalu klimatyczne góralskie Zakopane ze znanymi Krupówkami, na których spróbować można góralskich smaków. Pomorze to praktycznie całe pasmo ciekawych miejsc: Trójmiasto, małe nadmorskie miejscowości czy półwysep Helski. Oprócz tego Bieszczady, Beskidy czy Karkonosze. Poniżej lista miejsc, do których warto się udać na wypoczynek:

  • Jezioro Łuknajno – leży zaledwie 5 km od Mikołajek, jest bardzo ciekawe przyrodniczo. Jezioro jest połączone wąskim kanałem ze Śniardwami, który od lat zarasta. Łuknajno to płytkie jezioro, średnia jego głębokość to 0,6 m, jest otoczone bardzo gęstym pierścieniem tataraku oraz szuwarów. Na dnie znajduje się spora warstwa mułu oraz glonów (między innymi rumienice). Dookoła znajdujasię torfowiska, które porośnięte są wierzbami oraz łąki (regularnie koszone).
  • Pustynia Błędowska – to pewnego rodzaju fenomen pod względem przyrodniczym. Klimat umiarkowany, który nie sprzyja terenom pustynnym powoduje, że na Pustyni Błędowskiej występuje liczna roślinność napiaskowa. Przez wzgląd na znaczenie przyrodnicze cały teren został objęty granicami obszaru Natura 2000.
  • Słowiński Park Narodowy – każdy choć raz słyszał o ruchomych wydmach w Łebie. To właśnie rejon Słowińskiego Parku Narodowego. Znajdują się w nim również dwa jeziora Łebsko oraz Gardno. Łebsko jest trzecim pod względem wielkości jeziorem w naszym kraju. Mało kto wie, ze 10 tysięcy lat temu było ono zatoką morską, przypomina o tym słodko – słona woda jeziora. Zróżnicowanie terenu wokół jeziora sprzyja rozwojowi wielu gatunków zwierząt i roślin.

Czy warto wybrać się na wyjazd dla seniorów w Polsce?

Oczywiście w dobie otwartych granic oraz ogromnego dostępu do informacji i możliwości podróżowania coraz chętniej wybieramy kierunki zagraniczne. Położenie naszego kraju umożliwia nam w miarę szybką podróż do największych stolic Europy (Berlin, Paryż, Praga) oraz do wyboru kierunku wschodniego (Kijów, Lwów). Jednak czasami warto skupić się na ojczyźnie i sprawdzić, czy nie znajdziemy piękniejszych i ciekawszych miejsc u nas. Dlatego właśnie kierunki polskie to coś, co polecamy Państwa uwadze. Z pewnością nie będą Państwo żałowali.

Poprzedni artykułObozy młodzieżowe – dobra zabawa w towarzystwie rówieśników
Następny artykułPerła północnej Afryki – Tunezja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj