Glamping, czyli luksusowy wypoczynek w jurtach w Starej Morawie

Glamping to określenie wynikające z połączenia dwóch słów – glamorous i camping. Glamorous w języku angielskim oznacza czarujący, ekskluzywny. Camping to znany wszystkim biwak. Ten zlepek słów wykorzystywany jest do określania luksusowych noclegów w pobliżu natury. Jest to rodzaj wypoczynku, który w ostatnim czasie stał się gorącym trendem turystycznym. Pozwala on na urlop bliski naturze w komfortowych warunkach mieszkaniowych. Taką formę wypoczynku zastosowano w ośrodku wypoczynkowym „4 żywioły”. Noclegi w Starej Morawie w gminie Stronie Śląskie znajdują się domki kopułowe i jurty do wynajęcia. Jak wygląda relaks w takim miejscu?

Domki kopułowe i jurty na wynajem – czym się charakteryzują?

Kompleks „4 żywioły” oferuje gościom dwie jurty i cztery domki kopułowe. Wszystkie budynki posiadają 35 m2 przestrzeni użytkowej. Znajdziemy w nich 5 miejsc noclegowych, łazienkę z prysznicem i aneks kuchenny z jadalnią. Wyposażone zostały także w klimatyzację oraz ekologiczny system grzewczy. Dzięki temu stanowią doskonałe rozwiązanie na urlop o każdej porze roku. Konstrukcja pozwala na dogłębne korzystanie z uroków natury z jednoczesnym zachowaniem najwyższego komfortu. Jurty charakteryzują się obecnością świetlika. Jest to okrągłe okno dachowe, które pozwala na całodobową obserwację nieba. Domki kopułowe posiadają przeszklony trójkąt złożony z drzwi i okien, który zapewnia widok na góry.

Zielona okolica Starej Morawy

Okolica gminy Stronie Śląskie zapewnia komfortowy relaks połączony z aktywnym wypoczynkiem. Kopuły i jurty znajdują się w okolicy zalewu w Starej Morawie. Jest to najwyżej położony sztuczny zbiornik w Polsce. Na jego terenie znajdziemy plażę i plac zabaw dla dzieci. Nieopodal możemy skorzystać również z licznych szlaków górskich. W okresie zimowym dużą atrakcją stają się pobliskie stoki narciarskie. Szukasz domku lub jurty do wynajęcia? Sprawdź ofertę ośrodka wypoczynkowego „4 żywioły”: Nocleg Stara Morawa.

Poprzedni artykułSzkoła FunSurf – windsurfing na najwyższym poziomie
Następny artykułCo robić nad morzem zimą? Podpowiadamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj