Co można zabrać do samolotu?

Do samolotu można zabrać torebkę i bagaż podręczny, czyli walizkę lub plecak o określonych wymiarach. Można mieć przy sobie telefon komórkowy i laptopa, można mieć płyny w buteleczkach do 100 ml, nie większych. Polacy chętnie biorą do samolotu rzeczy poręczne i podręczne. Książki i gazety są także dozwolone. Na pewno w samolocie nie można mieć metalowych pilników, noży i tym podobnych narzędzi.

Kontrola pokazuje, co można zabrać do samolotu

Kontrola pokazuje, co można zabrać do samolotu – na ekranie pokazuje się to, co można zabrać ze sobą. I to jest najważniejsze. Nie wolno brać rzeczy, który można zrobić krzywdę pilotowi, załodze oraz współpasażerom. Każda osoba jest dokładnie informowana o tym, co może wziąć na pokład samolotu. Dzięki temu nie popełni błędu. Jeśli jednak weźmie ze sobą coś, czego zabrać nie wolno to musi koniecznie zostawić to przed przejściem przez bramki do strefy wolnocłowej. Polacy chętnie zabierają wiele rzeczy, są zainteresowani tym, by pod ręką mieć ukochaną książkę, maskotkę, ubrania na zmianę, wygodne buty. To jest na pewno doskonały wybór. Torba nie powinna być wielka, bo trudno taką dużą torbę ulokować w samolocie. Mały plecak na krótką podróż jest dobry, podobnie jak mała walizka kabinowa. Polacy lubią zabrać do samolotu to, co przydatne, ale czasami biorą też rzeczy zbędne. To nie jest dobry wybór.

Podsumowując….

Dobrze jest wziąć to, co niezbędne, oszczędzając na miejscu i nie martwiąc się, czy zostaniemy wpuszczeni na pokład. Wygodne ubranie, mała walizka i torebka pozwalają wygodnie się przemieszczać. Nie wolno brać dużych ilości płynów, ostrych narzędzi, itp. Niektóre zabawki także nie zostaną wpuszczone na pokład. I z taką decyzją personelu lotniska należy się pogodzić. Warto o tym pamiętać, bo to bardzo ważna sprawa dla każdego.

Poprzedni artykułCo zabrać na wakacje z dzieckiem?
Następny artykułWakacje z dzieckiem, jak się przygotować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj