Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków to stolica Małopolski i dawna stolica kraju. Miasto, w którym każdy powinien chociaż raz być. Kraków to miasto pełne turystów, posiadające niezwykle magiczną atmosferę. To miasto, w którym historia miesza się z nowoczesnością. To miasto pełne zabytków i miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Jak dojechać do Krakowa?

Kraków to miasto, do którego można dotrzeć z każdego miejsca w Polsce. Możemy dojechać tam autem, pociągiem czy autobusem. Wybierając jednak samochód trzeba mieć na uwadze, że nie będzie łatwo znaleźć miejsce do zaparkowania, gdyż Kraków to miasto pieszych i ma bardzo restrykcyjne zasady dotyczące parkowania.

Co warto zwiedzić w Krakowie?

Kraków to miejsce pełne zabytków. Najbardziej znanym miejscem jest Wawel, gdzie koniecznie trzeba pójść. Na wzgórzu Wawel znajduje się Zamek Królewski,a także Bazylika Św.Stanisława i Wacława, gdzie można zobaczyć krypty, w których pochowani są ważni Polacy.

Innym oczywistym miejscem, jakie trzeba odwiedzić jest Rynek Główny. Można tu zobaczyć Sukiennice, liczne kramy kwiaciarek i nie tylko. Tuż obok znajduje się Kościół Mariacki, w którym możemy podziwiać przepiękny Ołtarz Wita Stwosza. Charakterystyczną cechą Kościoła Mariackiego są także dwie wieże. Z jednej z nich trębacz codziennie wygrywa Hejnał Mariacki, a na te drugą można wejść, by podziwiać Kraków z góry. Nie tylko z Wieży Mariackiej możemy podziwiać panoramę miasta. Jeśli chcemy zobaczyć Kraków z góry, musimy wybrać się na Kopiec Kościuszki.

Warto przespacerować się także ulicą Floriańską, która zaprowadzi nas do Bramy Floriańskiej oraz Barbakanu.

Stare Miasto otoczone jest przez znane niemal wszystkim Planty. Park ten często odwiedzany jest przez licznych turystów, ale także i Krakowian.

W Krakowie jest także wiele ważnych kościołów, które powinniśmy zobaczyć. Jest to m.in. kościół na Skałce czy Bazylika Bożego Ciała na Kazimierzu. krakowski Kazimierz jest również miejscem godnym zobaczenia. Są tu do zobaczenia liczne synagogi i dwa cmentarze. Jednak najlepiej po prostu się po Kazimierzu przespacerować.

Kraków to nie tylko miasto królów i zabytków, ale także miejsce pełne restauracji i kawiarni. Po długim zwiedzaniu warto usiąść w jakiejś uroczej knajpce i jedząc i pijąc, chłonąć atmosferę tego miasta.

Poprzedni artykułCo warto zobaczyć w Poznaniu?
Następny artykułGdzie na wakacje w Polsce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj