Ferie zimowe w Ustroniu – co robić?

Ustroń

Ustroń to dogodne miejsce nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale też dla zapalonych narciarzy i osób, które chcą podreperować nadwątlone zdrowie. Urokliwie położone w okolicach Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego miasteczko sąsiaduje bowiem z licznymi ujęciami wód mineralnych. Wybierając się do Ustronia, warto pamiętać, że może się on pochwalić również rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Wszystko to sprawia, że Ustroń jest doskonałym celem wyjazdu na ferie zimowe.

Urlopowicze przyjeżdżający do Ustronia mogą skorzystać z rozbudowanej bazy noclegowej. Znajdują się tu liczne sanatoria, pensjonaty, hotele i kwatery prywatne. Na turystów czekają również apartamenty Ustroń. Zarezerwuj nocleg w Ustroniu i ciesz się zasłużonym wypoczynkiem!

Co zwiedzać w Ustroniu?

Ze względu na bliskość Równicy, Czantorii czy Orłowej Ustroń stanowi doskonałą bazę wypadową na górskie szlaki. Jeśli jednak w ferie zimowe pogoda nie będzie sprzyjać pieszym wycieczkom, warto sprawdzić również inne atrakcje miasta, takie jak:

  • Leśny Park Niespodzianek – to nietypowy ogród zoologiczny, który daje jedyną w swoim rodzaju możliwość obserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku. Po bukowym lesie swobodnie biegają bowiem daniele, sarny czy muflony, a w zagrodach mieszkają jedynie większe, nieco bardziej niebezpieczne zwierzęta, takie jak dziki czy żubry. W parku znajdują się ponadto ścieżki edukacyjne, które pozwolą najmłodszym lepiej poznać lokalną faunę i florę.
  • Pijalnia Wód – znajduje się w Parku Zdrojowym. Łatwo ją znaleźć, ponieważ nieco przypomina ona szklaną piramidę. Przed pijalnią ustawiono niewielką tężnię – przechadzając się wokół niej, możesz wdychać powietrze nasycone cennymi minerałami.
  • Stara Zagroda – to prywatne muzeum, które jest czynne tylko w wakacje i w czasie ferii zimowych. Zostało założone w drewnianych zabudowaniach dawnego domostwa i stodoły. Muzeum gromadzi stare sprzęty i przedmioty domowego użytku. Wszystko po to, by przybliżyć turystom kulturę Śląska Cieszyńskiego.
  • Tor saneczkowy Czantoria – tor w formie rynny liczy ponad 700 m i może być użytkowany przez cały rok.
  • Sokolarnia – na górze Czantoria znajduje się również ośrodek zajmujący się rehabilitacją dzikich ptaków drapieżnych: sów, jastrzębi, sokołów i orłów. Można się tu wiele dowiedzieć o ich życiu, a także zobaczyć pokaz lotów.
  • Chlebowa Chata – mieści się tuż pod Ustroniem, w Górkach Małych. To niezwykłe muzeum, w którym można zobaczyć, jak 100 lat temu pieczono chleb czy ubijano masło, a także spróbować swoich sił w młóceniu cepem czy mieleniu na żarnach. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć, jak wyglądało dawne życie codzienne.

Wyjazd na narty – gdzie jeździć w Ustroniu?

Ustroń to również doskonałe miejsce, by w rodzinnym gronie pojeździć na nartach. Działają tu 3 większe ośrodki, w których wytyczono trasy zarówno dostosowane do możliwości dzieci i początkujących narciarzy, jak i przeznaczone dla osób, które od lat uprawiają sporty zimowe. Łącznie do dyspozycji jest 7 wyciągów narciarskich oraz kolej linowo-krzesełkowa. Ośrodki znajdują się na północnym zboczu Wielkiej Czantorii, na północno-zachodnim zboczu Palenicy oraz między Małą Czantorią a Wielką Czantorią. W mieście działa również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Sun & Snow oferuje noclegi w górach, nad morzem i w innych pięknych zakątkach kraju.

Poprzedni artykułPerła północnej Afryki – Tunezja
Następny artykułWakacyjne kolonie i obozy na Bałtykiem

1 KOMENTARZ

  1. Najważniejsze, aby trafić w okresie ferii na śnieg, wtedy można wymyślać różne atrakcje. My z rodziną zazwyczaj wybieramy się gdzieś w pobliżu stoków, żeby trochę pojeździć na nartach, snowboardzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj